Sağ tıklamayın lütfen ;)
logo

Kurumsal Şirketlerde Motivasyon Çalışmaları

Kurumsal şirketlerde motivasyon etkinliklerine ek olarak, sanatsal faaliyetler ekleniyor. Takım ruhunu vurgulayan, iş stresinden uzak, boyalarla oyun oynadığınız bir etkinlikle şirketinize unutulmaz bir anı kalsın istemez misiniz?

Şirketlerin, çalışan işçilerinin motivasyonlarını artırmak, iş streslerini azaltmak, aralarındaki iletişimi güçlendirmek ve aidiyet hissi oluşturmak amacıyla kültür, sanat ve spor aktiviteleri Türkiye’de de her geçen gün çeşitlilik kazanıyor.

Sadece çalışanların “verimliliğine” odaklanan eski kafalı bakış açısına göre bu tür etkinlikler zaman kaybı diye düşünürler. Bu tarz sıkı ve sıkıcı yönetim stilleri altında çalışanlar  amaçlarını ve hedeflerini kaybederler.  Bu sebeple çalışanların birbirleriyle iletişim kurabilecek ortamlara ve olanaklara ihtiyaçları vardır. Bu da arkadaşlık ve dostluk kültürünün şirkette yayılması ile ancak olanaklı kılınabilir.

Liderler bazen bu problemleri daha çok “iftar yemekleri” vererek veya katılım sayısının çokluğuna bakılmaksızın işten sonra yapılacak buluşmalarla eşit mesafe etiği kuralını da yitirilebiliyorlar. Bu tarz aktiviteler her zaman yeterli olmadığı gibi farklı durumlara da gidebiliyor.

Çalışanlar, aktiviteler ile iş dışında birlikte vakit geçirme, farklı departmanlarda çalışan personel ile kaynaşma, hobi edinme ve hobilerini gerçekleştirme fırsatı buluyorlar. Şirketler de çalışanlarla ilişkilerini güçlendirmeleri açısından önemli olduğunu düşünerek bu tür aktivitelere her geçen gün yenilerini ekliyor.

Bu aktivitelerden biride sanatsal çalışmalarla zenginleştirilebiliyor.

Kurum çalışanları ve müşterileri gibi ortak bir amaca yönelik olarak bir araya gelmiş gruplarla düzenlemek istediğiniz organizasyonları keyifli ve sanat dolu bir etkinliğe dönüştürebilirsiniz.

15 kişiye kadar olan gruplar için çok çeşitli atölye çalışmalarının hazırlanabildiği bu etkinliklerde, katılımcılar özel eğitmenlerin yönlendirmeleriyle ortak bir sanat çalışmasıyla keyifli bir zaman geçiriyorlar.

İş arkadaşlarınızı boyalarla oyun oynadığını , sizinde sanatsal bir çalışma içerisinde fırça tuttuğunuzu hayal edin.

Comments are closed.